Завдяки обертальному руху витяжні та припливні потоки повітря по черзі проходять через масу ротора. На барабані рекуператора встановлюється температура, що приблизно дорівнює температурі повітряних потоків, тобто він по черзі нагрівається й охолоджується і передає таким чином енергію між двома потоками. Коефіцієнт рекуперації зазвичай становить 70% - 75%. Втрати тиску перебувають у межах 70 і 150 Па. Йдеться про системи теплоутилізації без розділових стінок, тобто існує можливість для перенесення величин, таких як, наприклад, волога. Припливна і витяжна частини повітряного потоку можуть трохи змішуватися.
Якщо в комплект установки входить пристрій, що виключає підмішування з потоку, що видаляється, то практично відсутнє небажане забруднення припливного повітря витяжним.
Роторні теплообмінники використовують переважно тоді, коли
- потрібне отримання високого коефіцієнта рекуперації,
- поряд із теплом необхідне перенесення вологи,
- потрібна висока продуктивність по повітрю (прим. 15.000 - 100.000 м3 /год),
- потрібні низькі витрати за високої продуктивності за повітрям.
- можливе плавне регулювання числа обертів
-
можливе постачання байпаса
Рекуперація тепла за допомогою роторного теплообмінника з акумулюючою масою з гладкого і рифленого тонколистового алюмінію для ламінарних повітряних потоків. Герметизація ротора виконується за допомогою ущільнювальних пластин з технічного матеріалу, гуми, що фіксуються затискними пружинами, або за допомогою щіток.
Привід за допомогою двигуна з редуктором, у комплекті з клиновими ременями по колу ротора. Двигун з плавним регулюванням числа обертів.